Yeni Samsung Galaxy Tab A Çıktı

Samsung, yeni Galaxy tablet serisini sürdürmeye devam ediyor. Son olarak yaptığı çalışmayı sonlandırarak test aşamalarını da geçen Samsung, yeni Galaxy Tab A modelini satışa çıkardı.

Samsung’un yeni satışa sunduğu Galaxy Tab A modelinde, 1.4GHz hızında işlemci bulunuyor. Aynı zamanda 1280x800p çözünürlüğünde bulunan 8 inç ekran boyutu da, cihazın dikkat çeken özelliklerinden birisi oldu.

2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olan cihaz, 8 MP arka ve 5MP ön kamera kalitesine yer verirken, içerisinde 5000 mAh gibi dev bir bataryayı da barındırıyor.

Cihazın dikkat çeken özelliklerinden birisine değinecek olursak, Bixby Home desteğinin altını çizebiliriz. Yeni Galaxy Tab A modelinde, bütün bu özelliklerin yanı sıra Bixby Home desteği de yer alıyor.

Cihaz, şimdilik Güney Kore’nin pazarlarında satışa çıkarıldı. Ayrıca Wi-Fi ve LTE hücresel sürümleri bulunan cihazın fiyatı da 240 – 280 Dolar aralığında belirlenmiş. Orta düzey olarak tanıtılan bu tabletin, ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz merak konusu olmaktan öteye geçemiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir