Yeni iPad Serisi Testi Geçemedi

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından tanıtılan iPad tableti, iPad Air modeline benziyordu fakat daha cazip fiyatlıydı. Dış görünüşten iPad Air modeline benzeyen yeni model, tamir testi aşamasından geçti. iFixit tarafından test aşamasına alınan cihaz, test sonunda sadece iki puan alabildi.

iFixit, yeni modeli anlayabilmek için iPad’ı parçalarına ayırdı. Dış görünüş olarak iPad Air modeline benzeyen yeni cihazın, içi de iPad Air modeliyle birebir aynı çıktı. iPad Air modelinin sadece biraz makyajlanmış ve bazı bileşenlerinin değiştirilmiş olması da iPad cihazını düşünen kullanıcıların kafasında soru işareti yarattı.

Yeni iPad modeli, iPad Air modeline benzediği için de tamir testi sonucunda sadece 2 puan alabildi. iPad Air modelinden bazı bileşenleri çıkaran iFixit, çıkarılan bileşenleri yeni cihaza taktı ve denemeler yaptı. Denemeler sonucunda da cihazın sorunsuz olarak çalıştığı gözlemlendi. Bu demek oluyor ki iPad Air modelinde kullanılanlar, yeni iPad modelinde de kullanılmış ve entegre edilmiş.

iFixit, yeni cihazın LCD ekranının kolay şekilde çıkarılmasını ve bataryanın ana kısma bağlanmadığını gözlemleyerek yeni cihaza 2 puan verdi. Diğer puanlar ise, LCD ekranı çıkarmadan ön panele ulaşım sağlanamadığı için ve pil çıkarmanın da hayli zor olduğu için kırıldı.

Aynı zamanda iki cihazın da paneline kadar giriş yapmayı başaran iFixit, yeni cihazın panelinin diğer cihazın paneline oranla %44 daha parlak olduğunu belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir