Tabletleri Ayakta Tutan İki Dev: Apple Ve Huawei

Tablet piyasası oldukça kötü zamanlar geçirmeye devam ediyor, bu yıl, geçen yılda aynı döneme oranla satışlarda %3.4 oranında bir düşüş yaşandı. Buna karşılık, bazı bilinen isimler bu düşüş trendini düşük fiyatlı ve yüksek-kaliteli ürünlerini biraz tersine doğru çevirmeye başladılar.

Apple ve Huawei, tablet piyasasındaki en önemli isimler olarak varlığını sürdürüyor. Bu piyasayı bir kaç yıl önceki ilk sıçramasının devamında bir çok firmanın da terk ettiğinin altını çizmek isteriz. Mayıs ayı gibi Apple’ın iPad’inin son çıkan modelini gördük. iPad Air 2 gibi, bu yeni 9.7 inç tablet, yani Yeni iPad, işlevler açısından oldukça zengin özellikler sunuyor. iPhone 7’nin belki de bu gibi öne çıkan özelliklerine sahip olan tablet, 329 dolarlık düşük bir fiyatıyla herkesi şaşkına çevirmiş; bu, önceki modelinden 130 dolar ucuz.

Huawei de Apple’a benzer bir grafik çizerek, düşük fiyata yüksek kaliteyi barındıran cihazları sundu. Örneğin 299 dolar olan Huawei MediaPad M3 8.0 gibi… Google kendi tabletlerini yapmayı tamamen bıraktığından beri, başka firmalar için kapılar sonuna kadar açılmıştı ama pek çok bu olanağı pozitif olarak değerlendiremedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir