Tablet Satışlarında Samsung, Apple’ı Geçti!

Çok zor olan bu rekabette Samsung yapamaz, başaramaz dediklerini yaparak yeni bir başarıya imza attı. Bağımsız araştırma şirketlerinden yapılan araştırmaya göre 2017 ilk çeyreğinde en çok satılan tabletler sıralandı. Bu araştırmada ayrıca tabletlere olan ilgi her geçen daha azaldığını gösterirken geçen seneye göre %1.7 satışların durması buna açıklık ediyor.

Samsung büyüme planlarını her geçen açıklarken en büyük başarısını da tabletlerde kazanmış diyebiliriz. 2017 ilk çeyreğinde yapılan araştırmaya göre Samsung Batı Avrupada Apple geçerek ikinci sıraya getirdi. Yapılan araştırma verilerine göre Samsung 1.89 milyon tablet satarken geçen sene bu  oran 1.6 milyon olmuştu. Samsung tablet ile ilgili bilgilerini paylaşırken geçen seneye göre %18 oranında büyüme başarısı elde ederken ayrıca tablet pazarında %26.5 elinde bulundurmaktadır.

Apple ise aynı dönem içerisinde 1.54 milyon iPad satarken geçen sene ise bu oran 1.74 milyon bandında yer almaktaydı. İPad bu sene tablet piyasasında yeri %21.7 sahip olurken geçen sene göre orantılanma yapıldığında ise yaklaşık olarak %11 düşüş yaşadığı görünüyor.

Rapor 600€ üstü tabletler araştırma yapılmış olup kaliteli tablet almayan isteyen kişilerin alım tercihi ölçülmüştür. Şu an için tablete olan ilgi giderek azalmakta olup onların yerine büyük ekrana sahip akıllı telefonlar gelmiş olup tabletlerin yapmış olduğu bütün işlemleri akıllı telefonlarda yere getirebilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir