Samsung’dan iPad Pro’ya Rakip: Galaxy Book

Samsung’un 2017 Mobil Dünya Kongresi etkinliğinin en iyi ürünü Galaxy Tab S3 olsa da, bu etkinlikte bir cihaz daha bir çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Güney Koreli şirketin tablet ve dizüstü bilgisayarın karışımı bir şey diyebileceğimiz modeli Galaxy Book, dizüstü bilgisayarların yerine geçmeyi planlanıyor detaylar haberimizde…

İlk öncelikle cihazın özelliklerine gelecek olursak cihaz karşımıza  10.6 ve 12 inç genişliğinde iki farklı model ile çıkmakta. 12 inç ekrana sahip model diğerine göre daha iyi ve çıkarılabilir klavye özelliğini bizlere sunmakta. Samsung yeni ürününün profesyonel çalışanlar sadece evde kullanması için değil, hareket halindeyken de kullanmasına olanak sağlıyor. 10.6 inç modelinin özelliklerine gelecek olursak Full HD çözünürlüklü TFT bir ekran ile bizleri karşılıyor. 7. nesil Intel Core m3 işlemcisinin kullanıldığı bu modelde 4 GB RAM ve 64, 128GB dahili depolama alanı bulunmakta. MicroSD desteği sayesinde bu alanı artırmanız da mümkün.

12 inç ekrana sahip modelin özelliğine gelecek olursak 2160 x 1440 piksel çözünürlüklü Super AMOLED bir ekrana sahip.  7. nesil 3.1 GHz Intel Core i5 işlemci kullanılan bu modelde Ram konusunda iki seçeneğimiz yer almakta. Alıcılar 4 GB RAM ve 128 GB SSD ile 8 GB RAM ve 256 GB SSD arasında kendine göre bir seçim yapabilir. Bu modelin dizüstü bilgisayarların yerini alabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galaxy Book  Windows 10  işletim sistemi ile çıkıyor!

Galaxy Book modellerinin ikisinde de Windows 10 işletim sistemi yer alacak. Ayrıca bu modelin 12 inç versiyonunda odaklama özelliğine sahip 13 megapiksel kamera yer almakta. Ön kamerası ise sadece  5 megapiksel. Diğer model 10 inçliğe gelecek olursak onda ise 5 megapiksel ön kamera sadece bulunmakta. Henüz olarak fiyatı ve çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi yer almamakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir