Lenovo’dan Yeni Tablet: Moto Tab

Lenovo, yeni tablet çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son zamanlarda tablet satışlarında üst sıralara aniden yükseliş yaşayan Apple’ı yakalamaya çalışan Lenovo, yeni Moto Tab modelini tanıttı. Peki yeni Levono Moto Tab modeli, kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacak?

Yeni Lenovo Moto Tab, 17 Kasım’dan itibaren ABD piyasasında satışa sunulacak. Bu yüzden şuan için ülkemize ne zaman geleceği bilinmiyor. Fakat özelliklere baktığımızda, cihazın birçok işi görebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lenovo Moto Tab Özellikleri

10.1 inç gibi bir ekran boyutuna sahip olan Moto Tab, 1080p ekran çözünürlüğünü de içerisinde barındıracak. Aynı zamanda işlemci gücünü Qualcomm Snapdragon 625 çip setinden sağlayacak olan yeni cihazda, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunacak. Bu dahili depolama alanı, kullanıcının isteğine bağlı olarak microSD desteğiyle arttırılabilecek. Son olarak 7000 mAh gibi dev bir batarya gücüne ev sahipliği yapacak olan cihaz, Android Nougat 7.1 işletim sistemiyle kutulardan çıkacak.

Tabletin arka yüzü, tamamen yumuşak plastikle kaplandığı için el kayma gibi durumlar söz konusu olmuyor. Ayrıca ek ekipmanlarla birlikte gelecek olan tablet bilgisayarda, ayaklık 3 watt hoparlör ve Bluetooth ThinkPad klavye bulunacak.

İlerleyen haftalarda cihazın Türkiye’deki satış durumu belli olacak. Tablet kullanıcılarının merakla beklediği cihaz, yaklaşık 300 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. İlerleyen haftalarda, cihazda farklı değişiklikler olup olmadığını da takip edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir