Chrome OS ile Çalışan Acer Chromebook Tab 10 Duyuruldu

Acer, Chrome OS işletim sistemiye çalışan dünyanın ilk tabletini duyurdu. Wacom EMR kalem ile beraber gelen Chromebook Tab 10’un tüm bilgileri ve fiyat etiketi haberimizde.

Geçtiğimiz aylarda ilk Chrome OS destekli tabletin Acer tarafınca piyasaya sürülebileceğine yönelik haberler çıkmıştı. Şirket, Google’ın eğitim sektörüne yönelik bulut tabanlı işletim sistemiyle çalışan ilk tabletini resmi olarak duyurdu.

Acer Chromebook Tab 10 olarak lanse edilen tablet 2048 × 1535 px çözünürlüğünde olan 9.7 inç LCD ekrana haiz. İki Cortex-A72 ve dört tane Cortex-A53 işlemci çekirdeği içeren OP1 işlemciden güç alan cihazda 4 GB RAM ve 32 GB depolama kapasitesi var. Bununla birlikte 5 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera, 34 Wh pil, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1 ve bir USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

Tablet kutudan Google Play Store desteğiyle çıkacağı için ilk günden itibaren Android uygulamalarını çalıştırabilecek. Ek olarak, öğrencilerin  tablet üstünde çizim yapabilmelerini sağlayacak bir Wacom EMR kalemi ile beraber geleceğini belirtelim.

Artırılmış gerçeklik desteği de sunacak

Acer Chromebook Tab 10 gelecekte, öğrencilerin yeni yöntemlerle eğitim almasına olanak sağlayacak Google Expeditions artırılmış gerçeklik platformunu da destekleyecek. Bu vasıta yardımıyla öğrenciler sınıftan ayrılmadan köpek balıklarıyla yüzebilecekleri benzer biçimde fezayı ziyaret edebilecek, bir müzenin içinde yürüyebilecek ve daha pek oldukça şey yapabilecekler.
Acer, Chromebook Tab 10’un önümüzdeki aydan itibaren 329 dolar karşılığında Şimal ABD’daki eğitim kurumları ve ticari müşterilere sunulacağını doğruladı. Tablet ek olarak Mayıs ayında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde 329 euro fiyatla satın alınabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir