Asus Yeni Tabletiyle Piyasaya Dönüyor!

Asus, tablet konusunda son zamanlarda piyasada gerilemiş bir yolu takip etmeye başladı. Son zamanlarda tablet konusunda varlık gösteremeyen Asus, yüksek çözünürlüğe sahip olan yeni bir tableti tanıtmaya hazırlanıyor.

9.6 inç ekrana sahip olan yeni Asus tablet, orta segment kategorisine dahil oluyor. Yeni cihazda dört çekirdek işlemci bulunduğu da söyleniyor.

GFXBench alt yapısında yazan bilgilere göre yeni cihazın işlemcisi 12 çekirdekten oluşulacaktı. Bunu duyan insanlar, bu durumun yanlışlıkla meydana geldiğini düşünmeye başladılar. Kısa süre sonra da 12 çekirdek bilgisinin yanlış yazıldığı kanısına varılmıştı.

Asus’un yeni modeli 9.6 inç ekran boyutundan oluşacak. Çözünürlük bakımından da 2048 x 1536 piksel değerine sahip olacağı söyleniyor. Aynı zamanda cihaz içerisinde 4GB ram ve 64GB dahili depolama alanı bulunacak. Kamera kalitesine bakacak olursak arka kamera 7MP, ön kamera ise 4.7MP kalitesinden oluşuyor.

Cihazın işletim sistemi ise, sıfır haliyle Android Nougat 7.0 olacak. Daha sonraki güncellemeler ile bu sistem yükseltilebilecek.

Uygun Bir Fiyat Belirlenebilir

Asus, yeni cihazının henüz fiyatlarını belirlemedi. İnternet ortamında da fiyat açısından hiçbir söylenti yer almıyor. Uzun süre tablet piyasasından uzak kalan Asus’un, etiketlerde uygun bir fiyat kullanacağı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir