Asus Tablet Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Şimdi siz değerli okuyucularımıza bir çoğumuzun yaşamış olduğu Asus tabletlerde ekran görüntüsü gelmeme sorunun çözümünü anlatacağız. Eğer ki sizde tabletimin ekranı gelmiyor veya ekran siyah ve yeşil oluyor diyorsanız bu tüm sorunların çözümü  bu yazımızda… 

Tabletin ekranına Görüntü Gelmiyor Sorunu

Siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda Asus memo pad 8 tablette meydana gelen bir sorunun çözümünü sizlere sunacağız. Bir çok forumlara göz gezdirdiğimiz zaman  Asus memo pad 8  tablette yaşanan sorunlar genel olarak tablet açıldığında ekran görüntüsünün gelmediği, tableti açtığımız zaman titreme olması  ve ses açma ve kapama tuşuna aynı anda bastıktan sonra tabletten ses gelmeye başladığı gibi genel sorunlar. Biz de siz değerli okuyucularımız için bu tür sorunların çözümünü araştırıp bulmaya karar verdik. Peki bu sorunların çözümü nedir? Gelin görelim….

Tabletin ekranına görüntü gelmemesi sorunun çözümü
İlk öncelikle sizde böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz bu sorunun birden fazla sebebi olabilir.  İlk olarak forumlardaki sorunlara bir göz gezdirdiğimiz zaman Asus memo pad 8 modelindeki tabletlerinde kronik bir sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir sorunla karşı  karşıya iseniz aşağıdaki vereceğimiz işlemleri yapmadan garantisi varsa garantiye götürmenizi tavsiye ederim.

İlk öncelikle tabletin arka kapağını açıyoruz ve batarya bağlantısını söküyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra batarya bağlantısını tekrar düzelterek biraz bekleyip tabletimizi açıyoruz.  Bu işlemleri yaptıktan sonra büyük bir ihtimalle sorununuz çözülecektir.  Eğer ki sorun halen devam ederse daha fazla uğraşmadan bir servise götürmenizi tavsiye ederim. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir