Apple iPad Tablet Pazarının En Tepesine Çıktı

Tablet piyasası, geçtiğimiz yıldan bu yana sert bir düşüş yaşamaya devam ediyor. Buna rağmen Apple, Samsung ve Amazon gibi teknoloji devleri, üst sıralarda kalmayı başardı. Her 3 şirkette de düşüş olmasına rağmen hala üst sırada bulunuyorlar ve son zamanlarda özellikle Apple firmasının satışları bir hayli yükseldi. Peki Apple zirveye nasıl tutunuyor?

Apple iPad ile En Zirvede

Apple’ın tablet satış piyasasında en üst sırada yer almasının sebeplerinden birisi de, iPad modeli oldu. Apple fiyatlarının yüksek olmasına rağmen uygun fiyat etiketine sahip olan iPad modelleri, markayı en zirvede tutmaya fayda sağlıyor diyebiliriz.

Apple, üst üste 13 çeyrektir bir hayli satış eksikliği yaşadı ve tablet piyasasında hiç para kazanamadı. Fakat bir anda iPad modellerinin parlamasıyla yeniden mükemmel bir satış potansiyeli yaşayan firma, şuan tablet satışlarında birinci sırada yer alıyor. Apple’ı hemen arkadan ikinci sırada olan Samsung ve üçüncü sırada yer alan Amazon takip ediyor.

Apple’ın tablet satışlarından meydana gelen Pazar payı, bu yılın üçüncü çeyreğinde %3.9’luk bir artış gösterdi. Bu artış, 10.3 milyon birim ürüne ulaşılmasını sağladı.

Özellikle iOS 11 güncellemesinden sonra iPad modellerine birçok yeni özellik eklendi. Kullanıcıların ihtiyaçlarını tamamen güncellemeyle kapatan firma, iPad sayesinde şuan zirvedeki yerini koruyor. Geçtiğimiz günlerdeki Pazar paylarına baktığımızda ise, Amazon ve Samsung şirketlerinde düşüşler yaşansa da, Apple hala yükselmeye devam ediyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir