Android Tabletlerde Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde Messenger gibi uygulamalardan sonra Facebook WhatsApp uygulamasını da görüntülü konuşma özelliği ekledi. Peki Android Tabletlerde Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere vereceğiz…

WhatsApp uygulamasına geçen aylarda eklenen özellik sayesinde artık istediğiniz kişi ile görüntülü olarak konuşabiliyorsunuz. Fakat sizde bu görüntülü arama özelliğinden yararlanmak istiyorsanız Android tabletinizde kesinlikle WhatsApp uygulamasının son sürümü bulunması gerekmektedir. Eğer ki WhatsApp sürümü eski sürüm ise Google Play Store’ye girerek güncelleyin. Güncelledikden sonra rahatlıkla android işletim sistemli tabletiniz ile istediğiniz kişiyle görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Peki bu görüntülü aramayı nasıl yapabilirim sorusunun cevabına gelelim.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

İlk öncelikle yukarıda bahsettiğimiz gibi son sürümü yükledikten sonra veya son sürüme güncelledikten sonra WhatsApp uygulamasını açıyoruz. Uygulamayı açtıktan sonra görüntülü olarak konuşmak istediğimiz kişiyi ekrandan seçiyoruz.  Kişi ekranında iken üste bir telefon işareti yer alacak bu telefon işaretine bastığınız zaman size iki seçenek sunacak biri ”normal arama”biri ise ”görüntülü” olarak arama. Bu iki seçenekten görüntülü arama butonuna tıklayarak karşıdaki kişiye görüntülü arama istediği gönderecek. Eğer ki karşıdaki kişi bu aramayı kabul ederse çift yönlü ve görüntülü konuşma başlayacak. Ayrıca başka bir konuya değinirsek eğer ki WhatsApp uygulamasından görüntülü arama yaparken sürekli donma ve yavaşlamalar oluyorsa bunun sebebi tabletiniz veya internetiniz olabilir.

Eğer güzel donmadan kasmadan bir görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken internetinizin hızından emin oldun. Eğer ki internetinizin hızından eminseniz arka planda tabletinizin internetini başka uygulamanın  kullanıp kullanmadığını kontrol edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir